Kocamaz’ın üslup sorunu var

  •  


Kocamaz’ın üslup sorunu var

Meltem Ahatoğlu- Bu haftaki gündemimiz ekonomik gelişmelerin iç açıcı olmayışı, Melih Gökçek’in trenlerde kadınların vagonlarını ayıralım demesi, anketi twiterda yapmış. Anket 24 saat daha devam edecek. Kadına özel vagon istemeyenlerin oranı fazla.  Almanya incirlik mutabakatı var gündemimizde. TRT’de yayınlanan bir programda profesör diyor ki “hayvanlar namaz kılamaz, namaz kılmayan herkes de hayvandır”. Atalay filiz yakalandı, onun yakalanması kadar onunla fotoğraf çektiren cinayet büro amirinin selfiesi dikkat çekiyor. 19 Haziran’da MHP’nin genel kurultayı olacak, Devlet Bahçeli’nin katılmayacağı açıklandı. Orlando’da eşcinsel kulübune saldırıda 50 kişi öldü. Türkiye Hırvatistan maçında Türkiye 1-0 yenildi. Burhanettin Kocamaz MİY için herkes şov yapıyor kimse destek olmuyor dedi. Nükleer santralle ilgili de şov yapıyorsunuz dedi. Kocamaz “otogarı kimseye peşkeş çekmeyeceğiz, oraya doğru dürüst bir yönetim gerekiyor”  dedi. İlk gündemimiz Melih Gökçek. Anketi twitterda yaptı, kadınlara ayrı vagon yapılsın mı diye sordu. Gerekçe olarak da Japonya’da kadına yönelik tacizin önüne geçmek için anketle yapılan öneriyi gösterdi.

Abdullah Ayan-Bir defa anket yöntemiyle ilgili konuşayım, Melih Gökçek anketi twitterda yaparak daha aydın kesime soruyor, eğer demokratik bir araştırma yapacaksan senin yaş durumuna göre bir araştırma yapman lazım. Sadece erkeklere sorarsanız farklı, sadece kadınlara sorarsanız farklı cevaplar alırsınız. Ciddiye alınır bir yanı yok, şov yapıyor. Kadınları ayrıştırma, tahakküm altına alma isteğine göre durmadan bir sindirme politikası öngörülüyor.

Meltem Ahatoğlu -Secde eden tek varlık insan...

Abdullah Ayan-Neresinden başlıyım bilmiyorum ki. TRT’nin düştüğü durumu mu konuşmalı? Devlete ait olan bir kurumun daha ciddi olması lazım. Şu anda TRT’nin elle tutulur hiçbir yanı yok. En son geçen hafta, bir diziye aktarılan paralardan söz ediliyordu, Cumhurbaşkanı’nın hayatını anlatan. İnsanın dudağını uçuklatan paralar. Ama ulaştığı düzey bakımından Prof’u geçemez. Alnı secdeye değmeyen kimse insan değildir diyeni Allah ıslah etsin.

Meltem Ahatoğlu -Önemli olan gönüllere girmektir diyerek de bitiriyor.

Abdullah Ayan-Namaz kılanları yanına aldı gönüllere girdi, dünyanın yüzde beşinin gönüllerine girmiştir.

Meltem Ahatoğlu- Pazar günü Nihat Hatipoğlu’nun programını izledim. İnanılmazdı. Nihat Hatipoğlu Dualar ediyor, programı kapatırken el Fatiha diyor, herkesin Fatiha okuması gerekir tabii, üç saniye sonra bizi mobil uygulamalardan takip edin dedi, Fatiha’yı okumadı. Star edasıyla herkesin elini tuttu ve program biti.

Abdullah Ayan-Din metalaştırıldı, geçen sene Nihat Hatipoğlu’nun Aksaray’da yaptırmakta olduğu bir otel vasıtasıyla tanımıştı halk onu. Son zamanlarda bu tip insanlar üzerinde öylesine kerametler beklenmeye başlandı ki… Onlara bir kutsiyet addedildi. İslamiyet’te bir şey orucu bozuyorsa on senesonra da bozuyordur. Aynı şeyleri yıllardır söyleyip haybeden para kazanıyor.

Meltem Ahatoğlu -Oğlu da İftar programlarına çıkmış, oğlu da insanların elini tutuyor. Oradaki o dokunma başka bir şey.

Abdullah Ayan-Baba da kutsiyet varsa el verir, onun el verdiği herkes onun işini yapabilir.

Meltem Ahatoğlu -Bir polis seri cinayet zanlısıyla bir selfie çektirmişti, emniyet büro amiri de fotoğraf çektirdi. Seni tebrik ediyorum 3 sene kaçmayı başardın diyor. Sarılarak gülümseyerek çekilmiş bir fotoğraf. Seri katil zanlısı aslında. Hem dünyada hem Türkiye’de seri katil profillerini biliyoruz. Üç cinayetin zanlısı olarak yakalandı. Bir katile seri katil diyebilmenin farklı şartları var. Ortada hem patalojik hem psikolojik farklar var. Uzman da diyor ki Atalay Filiz çok sevdiği ve paylaşamadığı kişileri öldürüyor. Sevdiği için yapıyor.

Abdullah Ayan-Dolmuşta tesadüfen yakalanması vahim. Kendisine hayran fotoğraf çektiren polisler yakalayamamış. Bu tip belli konuda uzmanlaşmış dedektifler olsun emniyet uzmanları olsun bu tip insanlara hayranlık duyarlar. İzmir Emniyet Müdürü’nün yaptığı açılamayı yerinde buldum. Anlaşılır kabul edilir bir yanı yok. Görevden alınmaları da söz konusu bu polis ve emniyet müdürünün.

Meltem Ahatoğlu -Tunceli’nin ovacık ilçesine PKK tarafından adliye lojmanlarına saldırı düzenlendi. Üç kişinin durumunun ağır olduğu bildirildi. Saldırının hepsini kınıyoruz, adliye lojmanlarına saldırının farklı bir durumu var.

Abdullah Ayan-Türkiyede kolay kolay savcı öldürülmez. Adliyeye sirayet etmiş olmasıyla artık adaletten umudunu kesmiş insanlardan sözedebiliriz. Bomba adres sormuyor artık. Çok kötüye doğru gidiyor. En çok mağdur olan sivil halk.

Meltem Ahatoğlu -Bahçeli MHP Genel Kurultay’a katılmayacağını açıkladı.

Abdullah Ayan-Bahçeli 19 Haziran’a katılmayacağız diyor da bu kimseyi ilgilendirmiyor. Sadece kaç delegenin orada olup olmayacağının önemi vardır diye düşünüyorum.

Meltem Ahatoğlu -Orlando’daki gay kulübüne saldırıyı konuşabiliriz, bir yayın yasağı yok, çünkü Türkiye’de olmadı, 53 insan hayatını kaybetti, kınıyoruz. Müslümanlarla ilgili bir nefret söylemi çıktı ABD’de.

Abdullah Ayan-Hillary Clinton a yarar bu Trump’ın Müslüman karşıtı söylemleri.

Meltem Ahatoğlu -Zonguldak’da yeni 4112 yaşında porsuk ağacı ortaya çıkmış. Eğer insanlar zarar vermezse 4 bin yıl daha yaşarmış. Dünyanın en yaşlı 5 ağacından olan bu ağaç Zonguldak’da bulundu.

Abdullah Ayan-Biliyorsun Mut’ta da 1800 yaşında bir zeytin ağacımız var.

Meltem Ahatoğlu -Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi yapıldı bugün. Otogar ve MİY gündemdeydi. Dedi ki herkes şov yapıyor, otogarla ilgili herkes şov yapıyor, kimse taşın altına elini koymuyor. Başkan Kocamaz’a göre kim ağzını açsa o şov yapıyor. Yazıp çizen kerameti kendinden menkul mersin düşmanı ilan ediliyor. Bir tek siz misiniz samimi olan, eğer öyleyse insanları azarlamayın.

Abdullah Ayan- İnsanlar meclise girerken slogan atıyorlarsa bundan rahatsız olmayın. Nükleer santrale karşı olan biri olarak 50 bine girmemesi ayıp olur. Sahilde yapılan kafeleri büyütürken siz neredeydiniz diye sitem etmişti, ben bu konuda ona katlıyorum. MİY konusuda da haklı, kimse taşın altına elini koymuyor. Fakat Kocamaz’ın bir üslup sorunu var, kavga eder gibi konuşuyor, söylediklerinde hiçbir şey yok. Bu sorunu çözmesi lazım. MİY’e belediye para veremez. Mesela otoparklar MİY’e verilsin diye bir projem vardı, onun kazancı MİY’e aktaracağız diyenler şişmanladı. MİY kurumsallaşmadan bir yere varamaz. 10 milyon koyan adamın 20 milyonluk beklentisi oluyor MİY’e. Böyle olmaz. Bu, kulübü bize ver yönetelim diyenlerin çözebileceği bir sorun değil.